REKLAMA

Gospodarka

Kupił działki Bielawskiego

Opublikowano 29 czerwca 2018, autor: bj

238 tys. zł zapłacił właściciel firmy transportowej z Żar za trzy działki należące do Stefana Bielawskiego, właściciela upadłej firmy Hydrobiel. Działki sprzedawał komornik.

Teren rolny o powierzchni powyżej 1,5 hektara, w rejonie ul. Pszennej i Rolniczej (w części wzdłuż żarskiej obwodnicy, tuż przy rondzie u zbiegu ul. Żagańskiej, Bohaterów Getta i Żurawiej), na sprzedaż wystawił komornik. Łącznie do kupienia były trzy działki.

Ich wartość została wyceniona na 318 tys. zł, ale licytacja zaczęła się od kwoty 212 tys. zł (bo była to kolejna licytacja). W Sądzie Rejonowym pojawiło się dwóch zainteresowanych, przedsiębiorca z Żar oraz Sulechowa. Ostatecznie stanęło na kwocie 238 tys. zł. Licytację wygrał właściciel firmy transportowej z Żar.
Niedoszły kupiec z Sulechowa już po licytacji mówił, że nie licytował dalej, bo teren, choć spory, nie jest tego wart.

– Tam została poprowadzona rura gazowa. To może stwarzać problemy przy ewentualnej budowie – mówił.

Zwycięzca licytacji nie chciał zdradzić, jakie ma plany wobec działek. Sugerował, że na razie będzie to lokata kapitału. Pytał komornika, czy w części za teren może zapłacić zadłużeniem, jakie ma wobec niego poprzedni właściciel.

– W tym przypadku musimy zaspokoić roszczenia konkretnych wierzycieli, wiec całość trzeba wpłacić gotówką – odpowiedział mu komornik Michał Kupny.
Ta sama kancelaria komornicza w połowie maja próbowała bezskutecznie sprzedać kręgielnię, lodowisko i restaurację „Amber”. Wszystkie te nieruchomości należą do Stefana Bielawskiego.

– Będę walczył o każdą złotówkę z mojego majątku – zapowiada S. Bielawski.
Napisz komentarz »