REKLAMA

Samorząd

Jaś Budowniczy

Opublikowano 29 czerwca 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Na pomnik trzeba sobie zasłużyć. Żarscy radni powiatowi uznali, że są godni, by ich nazwiska wyryto w granicie. W końcu wnieśli wkład w budowę Polski.

Są ludzie i ich czyny, które zasługują na wieczną pamięć potomnych. Dlatego na rondzie, u zbiegu ulic Moniuszki, Wieniawskiego i Lotników w Żarach, stanął pomnik poświęcony setnej rocznicy odzyskania niepodległości – na pamiątkę bohaterom walk o wolną Polskę. Radni powiatowi odsłonili go w środę, 27.06., w asyście policji i przy lecącym z głośników hymnie narodowym. Tego też dnia rondo otrzymało imię – 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

– Tym pomnikiem chcieliśmy wyrazić hołd poprzednim generacjom, które walczyły o budowanie kraju. Nie tylko żołnierzom, ale wszystkim – zapewnił Janusz Dudojć, starosta żarski.

Na pamiątkowej tablicy nie został wymieniony żaden bohater walk o niepodległość.
Nasz wkład w budowę Polski

Hołd należy się nie tylko bohaterom. Tak jak i pomniki. Są też inni ludzie i ich dzieła, które zasługują na wieczną pamięć potomnych. Dlatego na granitowej tablicy, przytwierdzonej do pomnika na żarskim rondzie, w równych rządkach wypisani są wszyscy radni powiatowi obecnej, kończącej się już kadencji.

–  Ulica Moniuszki to była największa inwestycja w tej kadencji. Warta 10 milionów złotych – podkreślił starosta. I zastrzegł: – To nasz wkład w budowę Polski. Wcześniej byłem radnym dwie kadencje i nasze najważniejsze decyzje nigdzie nie zostały upamiętnione.
Napisz komentarz »