REKLAMA

Samorząd

Nie obcięli kasy staroście

Opublikowano 29 czerwca 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Żarscy radni powiatowi, wbrew rządowemu nakazowi, nie obniżyli pensji staroście. Trzej radni, wywodzący się z Prawa i Sprawiedliwości, schowali głowy w piasek. Nie chcieli podpaść ani staroście, ani prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu. Dzięki temu Janusz Dudojć zarabia nadal 11 tys. 360 zł miesięcznie.

O tym, że samorządowcy od 1 lipca mają zarabiać mniej, zdecydował rząd. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, pensję podstawową wójtom, burmistrzom i starostom radni muszą obniżyć średnio o 20 procent. To uszczerbek w dochodach, ale nie tak dotkliwy, jak mogłoby się wydawać. Do podstawowej pensji doliczane są bowiem dodatek funkcyjny, specjalny i stażowy za wysługę lat.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 428

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

 

Napisz komentarz »