REKLAMA

Ludzie, wydarzenia, Samorząd

Prokuratura sprawdza burmistrza Szprotawy

Opublikowano 06 lipca 2018, autor: Norbert Królik

Prokuratura w Żaganiu wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez Burmistrza Szprotawy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Chodzi o 5 mln zł. – Trwają czynności sprawdzające – mówi Agnieszka Sobieszek, prokurator rejonowy w Żaganiu.

Chodzi o blisko 5 mln zł, które w 2013 roku Szprotawa dostała od firmy ubezpieczeniowej w związku z problemami, jakie miała z wykonawcami budującymi oczyszczalnię ścieków. Józef Rubacha, burmistrz Szprotawy, żądając odszkodowania uzasadniał, że konsorcjum firm budujących kanalizację nie zapłaciło firmie Hydrobiel z Żar, będącej podwykonawcą, blisko 8 mln zł za wykonane prace.

Na konto gminy wpłynęło ponad 5 mln zł odszkodowania, ale Hydrobiel zapłaty nie dostał. Co się stało z tymi pieniędzmi? Sprawdza to teraz żagańska prokuratura, do której zawiadomienie w tej sprawie złożył Stefan Bielawski, właściciel upadłej firmy Hydrobiel, który czuje się poszkodowany.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 482

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »