REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Kibic swoją cierpliwość ma

Opublikowano 29 czerwca 2018, autor: jb

Mówią, że sport to zdrowie. Z kibicowaniem już bywa różnie. No bo jak zachować zdrowie, gdy nasze orły dostają lanie w każdym meczu? Jeden z kibiców w Żaganiu po przegranej z Kolumbią wyrzucił telewizor przez okno.

Cóż ma począć kibic, który na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej z udziałem polskiej reprezentacji czekał 12 lat i zamiast teraz skakać pod sufit z radości, patrzy w telewizor i widzi, jak łomot naszym spuszczają najpierw Senegalczycy, a potem Kolumbijczycy.

Ostatnio Polska grała na mundialu w 2006 roku. Wszyscy mieli nadzieje, że tym razem nie skończy się na trzech meczach – otwarcia, o wszystko i o honor. Po przegranej z Senegalem 1:2 nastroje były kiepskie, ale była jeszcze szansa. Czara goryczy przelała się w niedzielę (24.06.). Po przegranej 0:3 z Kolumbią nerwy puściły wszystkim kibicom.

Pod wpływem emocji

Po niedzielnym meczu telewizor wyleciał z okna kamienicy przy ul. Słowackiego w Żaganiu. Na nagraniu widać otwarte okno, jest też komentarz: „Przegrany mecz i Sikora skacze”. W oknie pojawia się mężczyzna i po odśpiewaniu „Polska Biało-Czerwoni” wyrzuca telewizor.

Kibic, który wyrzucił telewizor, mówi, że to był żart, choć wykonany pod wpływem emocji po meczu.

– Telewizor tak naprawdę zepsuł się dzień wcześniej – słyszymy od autorów filmu. – Śmialiśmy się, że nadaje się już tylko do wyrzucenia przez okno. Okazja nadarzyła się już następnego dnia.

W ciągu jednego dnia film w internecie obejrzało ponad 700 tysięcy osób.
– Pewnie gdyby nie mecz i fala hejtu po nim, tylu ludzi by go nie oglądało. Akcja może wyglądała groźnie, ale w pobliżu nie było żadnych osób postronnych, a telewizor zaraz po wyrzuceniu został sprzątnięty – słyszymy.
Napisz komentarz »