REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia, Samorząd

Burmistrz się nie wymiga

Opublikowano 29 czerwca 2018, autor: bj

Kolejna przymiarka do procesu, w którym oskarżony jest burmistrz Lubska. I jest decyzja. Lech J. będzie musiał złożyć zeznania. Prokuratura oskarża go o przestępstwo urzędnicze, przekroczenie uprawnień, działanie na szkodę interesu publicznego z zamiarem osiągnięcia korzyści majtkowej.

Na niczym spełzły wysiłki dwóch adwokatów reprezentujących Lecha J., burmistrza Lubska, którzy przed sądem zabiegali o umorzenie sprawy i nierozpoczynanie procesu, w którym Lech J. występuje w charakterze oskarżonego. Już po raz drugi (26.06.) przed sądem stawili się wyłącznie jego pełnomocnicy. Oskarżonego nie było. Z Urzędu Miasta w Lubsku nie dotarł natomiast żaden urzędnik ani też pełnomocnik, choć urząd ma w tej sprawie status pokrzywdzonego.
Proces toczy się w żagańskim Sądzie Rejonowym.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 536

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »