REKLAMA

Kultura, Oświata

Na zeszyty i plecak

Opublikowano 29 czerwca 2018, autor: jb

Od początku lipca można składać wnioski o 300 zł na wyprawkę dla ucznia na nowy rok szkolny. Pieniądze dostaną wszyscy, bez względu na liczbę dzieci w rodzinie czy dochody.

O wyprawkę wnioskować mogą uczniowie (i rodzice uczniów niepełnoletnich) do 20. roku życia oraz 24 roku. życia w przypadku osób niepełnosprawnych.

Żeby pieniądze otrzymać, trzeba wcześniej złożyć wniosek, bo nie są one przyznawane automatycznie. Wniosek elektronicznie można składać od niedzieli (1.07.) poprzez stronę Ministerstwa Rodziny: empatia.mrpips.gov.pl. Od 1 sierpnia wnioski w tradycyjnej, papierowej formie, będzie można pobrać i złożyć w miejscach, gdzie do tej pory przyjmowane są wnioski o „500+”.

Pieniądze będą wypłacane raz w roku. Ci, którzy złożą wniosek w lipcu i sierpniu, mogą liczyć na pieniądze do 30 września. Wnioski przyjmowane będą do listopada, 300 zł na konto ma trafić najpóźniej w ciągu dwóch miesięcy od ich złożenia.

Pieniądze wypłacane będą z rządowego programu „Dobry start”, z którego skorzystać może każdy uczeń. Mają być przeznaczone na wyprawkę, choć, jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, to, w jaki sposób będą wydawane, nie będzie sprawdzane.
Napisz komentarz »