REKLAMA

Sport

Święto Sokoła

Opublikowano 29 czerwca 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

Z okazji Memoriału im. Tadeusza Ślusarskiego w skokach o tyczce, Sokół Żary zorganizował święto klubowe.

Znany skoczek swoje pierwsze sportowe kroki stawiał przecież w Sokole Żary, dlatego klubu nie mogło zabraknąć przy okazji organizowania mityngu.

Do Żar przyjechała zaprzyjaźniona drużyna Włókniarza Mirsk, która wzięła udział w turniejowych zmaganiach, ale zanim do nich doszło, prezes Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej wręczył zasłużonym działaczom, zawodnikom i rodzicom specjalne odznaki.

Nagrodzeni zostali: Jacek Graczyk, Justyna Kinal, Anna Madej, Jacek Targosz, Jolanta Skałecka, Jakub Płóciennik, Cezary Hoffman i Robert Nowaczyński.

Po uroczystościach do dzieła przystąpili trenerzy Sokoła, którzy zorganizowali dla 50 dziewcząt zajęcia z piłką ręczną. Potem wszyscy bawili się w miasteczku ruchu drogowego, zbudowanym przez policję na boisku SP nr 3. Chętni mogli zdawać na kartę rowerową. Na koniec w hali Prusa rozegrano turniejowe mecze. W finałowym spotkaniu jedną bramką wygrała pierwsza drużyna Sokoła.

? W tym dniu wynik był sprawą drugorzędną. Chcieliśmy pobawić się piłką ręczną i pokazać, że ruch i uprawianie sportu to ważna domena życia każdego człowieka. Wydaje mi się, że to się udało, ponieważ dziewczyny nie chciały wracać do domu – powiedział główny organizator i trener Sokoła, Tadeusz Płóciennik.

Napisz komentarz »