REKLAMA

Sport

Młode orły

Opublikowano 29 czerwca 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

Trzech młodych i utalentowanych piłkarzy z naszego regionu dostało zaproszenie na prestiżowy obóz

Oskar Kozdroń i Szymon Kopernicki z Victorii Jasień oraz Mateusz Duczmal z Budowlanych Lubsko pojadą w tym roku na Letnią Akademię Młodych Orłów organizowana dla zdolnych młodych piłkarzy przez Polski Związek Piłki Nożnej. Dla Oskara Kozdronia, który pierwsze kroki stawiał w Promieniu Żary, to już trzeci turnus, w którym weźmie udział. W ubiegłym roku uczestniczył już w zgrupowaniu letnim i zimowym. Od sierpnia Oskar będzie zawodnikiem Zagłębia Lubin. Młody piłkarz rok temu został dostrzeżony przez trenerów z Polski.

– Cały rok analizowaliśmy i myśleliśmy co będzie dla syna najlepsze. On kocha piłkę nożną i nie wyobraża siebie bez niej życia. To jego pasja. Woziliśmy go w ubiegłym roku na treningi do Szczecina, ale to było bardzo wyczerpujące dla syna, dlatego podjęliśmy taką decyzję. Oskar będzie trenował i uczył się w Lubinie. To była bardzo trudna decyzja, ale wierzę, że syn będzie szczęśliwy- mówią rodzice utalentowanego piłkarza, Paulina i Robert Kozdroń.

Na zgrupowanie pojedzie także inny zawodnik Victorii Szymon Kopernicki, którego tak jak Oskara trenuje Grzegorz Kopernicki.

„Jestem dumny z syna, to wielkie wyróżnienie. Powołanych zostało 80 zawodników i tylko pięciu z lubuskiego” mówi tata, piłkarza, G. Kopernicki. Szymon po wakacjach będzie rozwijał swoje umiejętności w Akademii Macieja Murawskiego w Zielonej Górze.

Mateusz Duczmal, 12-letni zawodnik Budowlanych Lubsko, jako 9-latek wziął udział w obozie piłkarskim Legii, gdzie jego talent został dostrzeżony przez działaczy warszawskiego klubu. Teraz dostał zaproszenie od Zbigniewa Bońka na obóz w Gniewinie, który odbędzie się w dniach 22-29 lipca.

Napisz komentarz »