REKLAMA

Polityka

Cieślak wraca do PO

Opublikowano 22 czerwca 2018, autor: Norbert Królik

Marek Cieślak, były starosta żarski, a obecnie kandydat na radnego Sejmiku, ponownie został członkiem Platformy Obywatelskiej.

– Docenili moje doświadczenie. Zostałem przywrócony do Platformy Obywatelskiej. Jest to dla mnie powrót do życia politycznego i społecznego. Mam spory dorobek jako samorządowiec i cieszę się, że mogę posłużyć swoją wiedzą – mówi M. Cieślak.

Były starosta żarski, a obecnie radny powiatowy, będzie jedynką na liście PO do Sejmiku Wojewódzkiego. Dlaczego zdecydował się na walkę o mandat radnego wojewódzkiego?

– Jedną z najważniejszych spraw, którą chcę się zająć, jest funkcjonowanie systemu dotacji europejskich, które trafiają do naszych samorządów i przedsiębiorców. Poza tym praca w Sejmiku pozwala na wpływanie na szeroko rozumianą ochronę środowiska, a także rozwój dróg wojewódzkich i ich połączenia z drogami powiatowymi – mówi M. Cieślak.

Platforma bez kandydata

W Żarach POb prowadzi rozmowy z Dobrym Miastem Gminą Powiatem na temat wystawienia wspólnych list w wyborach do Rady Miasta. Partia nie planuje rywalizować o najwyższy urząd w mieście.

– PO nie wystawi swojego kandydata na burmistrza Żar – mówi M. Cieślak.

Napisz komentarz »