REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Park w połowie lata

Opublikowano 22 czerwca 2018, autor: mk

Choć park przy ul. Czerwonego Krzyża w Żarach wygląda na prawie gotowy, to na jego otwarcie poczekać trzeba do 31 lipca.

2 mln 370 tys. zł – tyle kosztuje remont parku przy ul. Czerwonego Krzyża Miał być gotowy jeszcze przed wakacjami. Niestety, wykonawca inwestycji, firma Arman, miał spore trudności z odwodnieniem terenu, przez co prace szły dosłownie jak po grudzie. W maju urzędnicy z Ratusza informowali, że park będzie gotowy dopiero pod koniec sierpnia. Udało się jednak podgonić prace i według najnowszych zapowiedzi, Arman z robotami wyrobi się do 31 lipca.

Jest na bogato

W parku powstały dwa place zabaw (jeden dla dzieci starszych, drugi dla młodszych), tor do jazdy na rowerze z przeszkodami, siłownia pod chmurką, alejki spacerowe, drewniana altana, tor do gry w bule, park drążkowy do treningu siłowego, asfaltowy tor do jazdy na rolkach, strefa gier integracyjnych, alejki, oświetlenie i kanalizacja deszczowa.

Miejscy urzędnicy postanowili jednak zainwestować dodatkowe 40 tys. zł. Za tę kasę powstało miejsce na ognisko – wybetonowane i podmurowane, wokół stanęło też siedem murowanych ław.

Napisz komentarz »