REKLAMA

Samorząd

Pułkownik na burmistrza?

Opublikowano 22 czerwca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Czy żagańska lewica wystawi na kandydata na burmistrza byłego dowódcy 11. Batalionu Remontowego?

Płk Zdzisław Goździejewski jest wymieniany jako najpoważniejszy kandydat na burmistrza w żagańskim Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Goździejewski był m.in. dowódcą żagańskiego 11. Batalionu Remontowego w latach 1992-96. Ostatnio pełnił zadania służbowe w Instytucie Logistyki Wydziału Zarządzania i Dowodzenia w Akademii Sztuki Wojennej.

Udzielał się też w Wojskowym Klubie Sportowym Sobieski, m.in. jako jego prezes. Jest zagorzałym kibicem żagańskich siatkarzy.

 – Zdzisław Goździejewski jest naszym najpoważniejszym kandydatem na burmistrza. To bardzo wartościowy i szanowany człowiek w żagańskim społeczeństwie, myślę, że mógłby wiele dobrego zrobić dla miasta. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych tygodniach, na zebraniu żagańskiego SLD – mówi Zdzisław Opala, sekretarz zarządu powiatowych struktur Sojuszu. – Jeśli się nie zgodzi, niewykluczone, że nasza partia poprze w wyborach kogoś innego.

Z. Goździejewski zastrzega, że decyzji o starcie jeszcze nie podjął.

– Myślałem o starcie na radnego do Sejmiku Wojewódzkiego. Co do skutecznego ubiegania się o fotel burmistrza, to w historii żagańskich wyborów samorządowych jeszcze żadnego wojskowemu ta sztuka się nie udała – mówi.

Dodajmy, że w 2015 roku, pod szyldem Zjednoczonej Lewicy, pułkownik startował do Senatu.
Napisz komentarz »