REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Szykują się podwyżki w spółdzielni?

Opublikowano 22 czerwca 2018, autor: bj

O wykonanych i planowanych remontach, możliwych podwyżkach czynszów, zadłużeniu i bałaganie rozmawiali mieszkańcy na walnym zgromadzeniu w Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Wieniawskiego w Żarach.

Władze Spółdzielni Mieszkaniowej w Żarach przy ul. Wieniawskiego przez trzy kolejne dni, od 12.06. do 14.06., na walnym zgromadzeniu zdawały mieszkańcom sprawozdanie ze swojej działalności w 2017 r.

– To już 59 rok działalności spółdzielni. Sytuacja finansowa jest dobra. Nasz deficyt wyniósł 6 tys. zł. Niestety, brakuje nam środków na eksploatację, w ubiegłym roku aż 400 tys. zł. Na szczęście na pokrycie deficytu pieniądze mieliśmy dzięki wpływom z lokali użytkowych. Nie wiem jednak, czy podobny zabieg uda się w tym roku. Być może trzeba będzie podjąć decyzję o o podwyższeniu opłat. Tym bardziej, że będą nowe cenniki na wodę, ścieki i prąd – zapowiadał Stanisław Hałabura, prezes spółdzielni.

Wśród zgromadzonych wywołało to  protesty. Jedna z mieszkanek zapytała, czemu spółdzielnia zwleka z rozliczeniem wody. Dla mieszkańców oznacza to spiętrzone wydatki.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 686

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »