REKLAMA

Aktualności, Sport

Kado wiceliderem

Opublikowano 25 czerwca 2018, autor: TR

Na pozycji wicelidera A klasy Kado Górzyn zakończyło sezon 2017/2018.

W sobotę, 16 czerwca, Kado Górzyn, w ostatnim meczu rundy wiosennej podejmowało KP Świdnicę. Gospodarze rozpoczęli mecz od bramki samobójczej, którą w 15 minucie strzelił, przy próbie wybicia piłki, strzelił Łukasz Wiktorski. Na szczęście niecałe 10 minut pięknym podaniem popisał się Erwin Mróz i Marcin Pietras na pełnej prędkości strzelił w dług róg bramki gości doprowadzając do wyrównania. Krótko przed przerwą w zamieszaniu pod bramką drugą bramkę dla Kado zdobył Michał Dyderski.

Po zmianie stron ładnym strzałem popisał się Szymon Tymczy podwyższając prowadzenie gospodarzy. Goście nie zamierzali się poddać i 80 minucie zdobyli drugą bramkę i „wiatr w żagle”. Ofensywa gości trwała kilka minut i została przerwana przez Erwina Mroza, który po indywidualnej akcji zaskoczył bramkarza Świdnicy uderzeniem w okolice lewego okienka. W doliczonym czasie gry w polu bramkowym gości dobrze ustawiony kapitan Kado wykończył dośrodkowanie z lewej strony ustalając wynik meczu na 5:2. Tym sam Kado sezon zakończyło na II miejscu w tabeli A klasy.

– Jesteśmy zadowoleni zwłaszcza z drugiej części sezonu. Do gry, po kontuzjach, wrócili podstawowi gracze, Michał Galik i Artur Dąbrowski, ale cały zespół zasługuje na wyróżnienie. Wiadomo, że pozycja wicelidera kusi, żeby spróbować awansować do okręgówki, to normalne że jest taki ciąg na rozwój, ale teraz cieszymy się udanym sezonem i zaczynamy przygotowania do kolejnego. W składzie nie planujemy zmian ? podsumował sezon trener Kado Karol Widerowski.

Napisz komentarz »