Srebrne dziewczyny z Piątki

Opublikowano 25 czerwca 2018, autor: hakma

Dziewczęta z SP 5 Żary zdobyły wicemistrzostwo kraju w Mistrzostwach Polski szkół w drużynowej lidze lekkoatletycznej (16 czerwca w Białymstoku).

Chłopcy uplasowali się natomiast na ósmym miejscu w Polsce.

Na najwyższym stopniu podium w finale krajowym stanęła sztafeta dziewcząt 4x100m w składzie Emilia Żelazek, Zuzia Mistoń, Nina Pawłow i Ania Caruk, srebrne medale zdobyli: w skoku wzwyż Natalia Czech, w pchnięciu kulą Ala Dudkiewicz i w biegu na 110 m.p.pł. Mateusz Murias. Drugie miejsce w Polsce to największy sukces żarskiej szkoły.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Emilia Żelazek, Zuzia Mistoń, Natalia Czech, Nina Pawłow, Ada Kwiatkowska, Ala Dudkiewicz, Jola Panek, Dagmara Marczuk, Iga Adamowicz, Ania Caruk, Oliwia Zakrzewska, Martyna Grajcar, Karolina Gałysa i Natalia Gielicz. Chłopcy wystąpili w składzie: Mateusz Murias, Eryk Klimek, Dawid Ardeli, Filip Radzimski, Michał Paliga, Koziński Konstanty, Kropiwnicki Kasjan, Kamil Biernat, Marcin Jung, Paweł Hirsch, Szymon Gańczarczyk, Szymon Toporowski, Dawid Rewaj.