Niemcy wygrały Mundialito

Opublikowano 25 czerwca 2018, autor: Małgorzata Fudali Hakman

14 czerwca, meczami finałowymi na Orliku w Trzebielu, zakończyło się Mundialito.

W turnieju brały udział 32 drużyny, które zostały podzielone na 8 grup. Mecze rozgrywano przez cały miesiąc na sześciu boiskach. Każda drużyna reprezentowała kraj jednego z uczestników Mistrzostw Świata w Rosji. Dokładnie tak samo jak na prawdziwym Mundialu, a mecze zostały przeprowadzone takim samym systemem jak na mistrzostwach świata.

Organizatorzy, czyli Urząd Gminy w Trzebielu i Sylwester Mazurkiewicz, przygotowali specjalną oprawę. Niesione przez dzieci kolorowe flagi 32 państw naprawdę robiły niesamowite wrażenie.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny Peru (SP nr 1 z Żar) i Francji (SP nr 2 z Żar). Brązowy medal wywalczyli po bardzo wyrównanym pojedynku zawodnicy Francji. Finał był raczej jednostronnym pojedynkiem. Niemcy (SP nr 3 z Gubina) wysoko pokonały Belgię (SP z Brodów) 5:0. Królami strzelców zostali: Miłosz Niewęgłowski z SP nr 2 z Żar i Michał Aleksandrowicz z SP nr 23 z Gubina. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Pietrusiak z SP nr 1 Żary.

Najlepszym bramkarzem został wybrany Michał Kluwak z SP Jasień.