O puchar okręgu

Opublikowano 22 czerwca 2018, autor: kk

Młodzi wędkarze z Lubska i z Żar rozpoczęli rywalizację o Młodzieżowy Puchar Okręgu. Pierwsze zawody odbyły się w niedzielę (17.06) na zalewie Czerwieńsk.

W tym roku młodzież rywalizuje w dwóch kategoriach U-14 i U-18. Regulamin MPO przewiduje klasyfikację indywidualną oraz klasyfikację drużynową kół i szkółek wędkarskich. W klasyfikacji U-14 najlepszy wynik uzyskała Wiktoria Konopielko, Lubsko 1, która złowiła również największą rybę (karasia pospolitego 173 g). Drugi był Kacper Karpiński, Zielona Góra 53 (FISH 24). Trzecie miejsce zajął Hubert Maciejewski z Nietkowa (FiSH 24). Ósme miejsce w tej kategorii wiekowej zajęła Julia Kominek  ze szkółki wędkarskiej przy kole Raja w Żarach. Zwycięzcą w kat. U-18 został Marcel Jędraszak, Nowa Sól 8, z bardzo dobrym wynikiem, ponad trzy kilogramy ryb. Największą rybę zawodów (leszcza 1269 g) złowił Marcin Ksiuk ze Szkółki wędkarskiej koła PZW nr 1 w Lubsku, który ostatecznie zajął drugie miejsce w swojej kategorii. Trzecie miejsce zajął Gabriel Kucharski, również Lubsko 1. Szóste miejsce zajął Piotr Królik z żarskiej szkółki wędkarskiej przy kole Raja. W klasyfikacji drużynowej najlepszy wynik uzyskało koło PZW nr 1 w Lubsku. Druga jest Raja z Żar. Następne zawody MPO w niedzielę, 1 lipca w Żarach.