REKLAMA

Sport

Nowi w Sobieskim

Opublikowano 29 czerwca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Kolejne wzmocnienia u żagańskich siatkarzy. Drugoligowy WKS Sobieski ma nowego środkowego, libero i przyjmującego. Najnowszymi nabytkami są środkowy, Patryk Kozdroń i przyjmujący, Patryk Mendel.

– Patryk mierzy 201 cm i mimo ofert z lokalnych klubów, zdecydował związać się umową właśnie z nami – cieszy się trener żaganian, Artur Chaberski. –  Patryk jest bardzo pracowity, posiada fajne czucie w bloku oraz prezentuje ciekawy wachlarz zagrań w ataku.

Z kolei P. Mendel ma za sobą dopiero pierwszy sezon w seniorskiej siatkówce w barwach Grudziądza. Wcześniej grał w rozgrywkach Młodej Ligi w zespole Łuczniczki Bydgoszcz. –   Patryk mierzy 197 cm, jak widać jest silnym, skocznym, a przede wszystkim młodym zawodnikiem. Liczymy, że dzięki swojej dużej ambicji stanie się on ważnym ogniwem naszego zespołu – dodaje szkoleniowiec.

Do Sobieskiego wraca również, po dwuletniej przerwie, libero, Rafał Bareła.

– Trener Sobieskiego zadzwonił do mnie, przedstawił konkretną propozycję i wizję na ten sezon. Z kilkoma zawodnikami już grałem, więc fajnie będzie znowu się z nimi spotkać w naszym klubie. Wiem, że drużyna ma duże ambicje, aby walczyć o czołowe miejsce w II lidze, a nawet o grę w I lidze – mówi Bareła.
Napisz komentarz »