REKLAMA

Sport

Popłynęła po medal

Opublikowano 25 czerwca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Brązowy medal wywalczyła w parakajakarstwie małomiczanka, Kamila Kubas w Mistrzostwach Europy w Belgradzie.

Kamila rywalizowała z najlepszymi w Europie na dystansie 200 metrów, w konkurencji K-1 niepełnosprawnych. Po brąz sięgnęła w imponującym stylu, ustanawiając rekord życiowy i meldując się na mecie, w czasie 57,531 sekund.

– W porównaniu z występem miesiąc wcześniej, w Pucharze Świata na Węgrzech, Kamila poprawiła wynik o sekundę. W Belgradzie ciut lepszy wynik dał jej podium – mówi z zachwytem jej trener, Jan Durczak, na co dzień szkolący dzieci i i młodzież w MKK Viking Małomice. – Brązowy medal to dobry prognostyk przed sierpniowymi Mistrzostwami Świata w Portugalii a także igrzyskami paraolimpijskimi, w Tokio, które odbędą się za dwa lata.

Przypomnijmy, Kamila (33 l.) była dobrze zapowiadającą się kajakarką w klubie MKK Viking Małomice. Trenowała tam do wieku młodzika. W wieku 17 lat miała wypadek drogowy. Przeżyła, ale doznała uszkodzenia kręgosłupa. Dwa lata temu została brązową medalistką igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Choć jest zawodniczką zielonogórskiego Startu, to trenuje również w rodzinnych Małomicach, pod okiem swojego pierwszego trenera i mentora, J. Durczaka.

Napisz komentarz »