REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Razem przez pół wieku

Opublikowano 22 czerwca 2018, autor: Piotr Piotrowski

20 par Żagania otrzymało od prezydenta RP medale z okazji 50 lat małżeństwa.

Medale szanowni jubilaci odebrali w sobotę, 16 czerwca, w Sali Ślubów żagańskiego Pałacu Książęcego.

Kornel Kłoniecki poznał swoją żonę Irenę, 62 lata temu, podczas zawodów kolarskich, ulicami Żagania. – Zająłem w nich drugie miejsce. Irenka wręczała mi kwiaty – wspomina pan Kornel.   – Podobał mi się na tym rowerze. Taki przystojny i wysportowany – dodaje pani Irena. – Te ponad 60 lat przeżyliśmy cudownie, najlepiej, jak się da.  Zwiedziliśmy prawie całą Europę, Doczekaliśmy się trzech synów, dwóch z nich jest geodetami, zresztą po swoim tacie. Mamy też trzech wnuków i tyle samo prawnuków.
Zbigniew i Janina Trzeciak poznali się na weselu jej siostry.  – Zbyszek zaimponował mi swoją aparycją i uśmiechem. Kawały sypał jak z rękawa no i dobrze tańczył – opowiada o spotkaniu sprzed 58 lat pani Janina. 

Trzeciakowie pobrali się dwa lata później. Doczekali się dwójki dzieci, czworo wnucząt i aż sześciu prawnucząt. Ona pracowała jako asystent lekarza w żagańskiej przychodni kolejowej, on –  jako kierownik ekspedycji, na poczcie. – Recepta na szczęśliwie pożycie małżeńskie? Raz jest słońce, raz deszcz, ale najważniejsze, aby sobie umieć wybaczać i iść na kompromis – zgodnie mówią.
Medale otrzymali:
Teresa i Janusz Blicharzowie, Stanisława i Ryszard Borkiewiczowie, Anna i Stanisław Grabcowie, Alina i Tadeusz Grotkowscy, Teresa i Józef Grzymałowie, Franciszka i Jan Karbownikowie, Genowefa i Stanisław Kasperkowie, Irena i Kornel Kłonieccy, Leontyna i Kazimierz Krzystoniowie, Zofia i Stefan Kurkowie, Maria i Wiesław Niklewiczowie, Krystyna i Marian Olszakowie, Kazimierza i Jan Pelcowie, Irena i Zbigniew Pietraszkiewiczowie, Maria i Edward Rybakowie, Stanisława i Roman Świstowscy i Barbara i Krzysztof Szopowie.

Napisz komentarz »