Orzeł odfrunął Nysie

Opublikowano 25 czerwca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Dramatyczny bój o utrzymanie w klasie A stoczyli piłkarze Orła Konin Żagański i Nysy Przewóz. Dzięki zwycięstwu 3:2, w lidze zostali gospodarze.

Sobotni mecz ostatniej kolejki tego sezonu (16.06)  obfitował w mnóstwo sytuacji bramkowych i fauli. Sędzia pokazał aż siedem żółtych kartek i jedną czerwoną. Zaciętość nie dziwi, wszak dla obu drużyn to był pojedynek o wszystko. Przegrany – przy niekorzystnych wynikach innych zespołów – spadał do niższej ligi.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali piłkarze Orła, którzy stworzyli sobie  więcej okazji do zdobycia gola. Pierwsze dwie bramki dla zespołu z Konina zdobył w 30. i 52 minucie Maciej Bojdys, wykorzystując błąd defensywy Nysy.  Po strzeleniu drugiej, w szale radości zawodnik ściągnął koszulkę, za co został ukarany przez sędziego żółtą kartką. A że pod koniec meczu dostał drugi kartonik, za faul, musiał opuścić boisko. ale nie miało to większego znaczenia, bo orzeł okazał się lepszy od nysy o jednego gola. Wprawdzie w 62. minucie Tomasz Motyl zdobył wyrównującego gola, ale dwie minuty później,  na 3;1 podwyższył Robert Kuloza. Goście odpowiedzieli trafieniem Kacpra Bartyzela, w 78. minucie. Przy stanie 3;2, piłkarze Nysy ambitnie walczyli do ostatnich sekund meczu. Nie udało się im wyrównać, bo w bramce kapitalnie bronił Bartłomiej Wlazło. Po końcowym gwizdku piłkarze Orła zaprezentowali kibicom taniec radości. Nysa Przewóz od nowego sezonu zagra w klasie B. Razem z nimi, do niższej ligi spadają również Czarni Drągowina.