REKLAMA

Kronika policyjna

Oskarżenie za śmierć w fabryce

Opublikowano 06 lipca 2018, autor: bj

Odpowiedzialnością za śmierć 38-letniej mieszkanki Żar, która w połowie listopada 2017 r. zginęła w pracy w Swiss Krono, Prokuratura Rejonowa w Żarach obciąża Marek M., 52-letniego operatora koparki volvo.

Kobieta, która była pracownicą firmy sprzątającej na terenie żarskiej fabryki, wpadła pod 20-tonową fadromę. Śledczy uznali, że mężczyzna nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa i nie zachował należytej ostrożności podczas przemieszczania się drogą wewnętrzną, w nie dość dokładny sposób obserwował przedpole jazdy. Mógł to robić nie tylko bezpośrednio, ale i poprzez zamontowaną w kabinie kamerę. Choć kobieta szła w niedozwolonym miejscu, kierowca nie miał gwarancji, że jest przez nią widziany. W efekcie doszło do potrącenia, a następnie najechania kołami, co spowodowało natychmiastową śmierć.

Świadkowie zdarzenia twierdzili, że kierowca jechał z podniesioną łyżką i nie miał możliwości, by zobaczyć kobietę, ale śledczy po uzyskaniu opinii biegłych doszli do innych wniosków. Kobieta pracowała zaledwie 3 miesiące.

Mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia.

Napisz komentarz »