REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Mogą wbijać łopatę pod KFC

Opublikowano 15 czerwca 2018, autor: bj

Pozwolenie na budowę ma już w ręku inwestor, który w Żarach chce budować restaurację pod szyldem amerykańskiej sieci KFC.

Dokument w ubiegłym tygodniu wydało żarskie starostwo. Dotyczy dwóch budynków na jednej działce, przy ul. Katowickiej w Żarach, w rejonie budowanego na nowo Lidl-a i McDonald`sa. Jeden z budynków, parterowy ma mieć funkcję gastronomiczną (to właśnie w nim mieścić się będzie restauracja KFC). Drugi, piętrowy (o pow. 1 tys. 800 mkw.), handlowo-biurowy, z pomieszczeniami pod wynajem, stanie nieco dalej. Pomiędzy nimi pojawić się ma parking.
Dla 40 głodnych

Właściciel terenu, na którym stanie restauracja załatwia niezbędne formalności przed przybyciem ekipy budowlańców. Dotyczą one zjazdu do piętrowego budynku (do restauracji prowadzić on będzie z istniejącego ronda przy McDonald`s). Przedsiębiorca zamierza więc zrobić zjazd ze „ślepego” odcinka ul. Katowickiej na swoją działkę.

Samo KFC będzie miało powierzchnię prawie 200 mkw., wysokie na ok. 5,5 metra, z szeroką na niemal 19 metrów elewacją frontową. Sala restauracyjna zajmie ok. 65 mkw., a kuchnia będzie większa o 5 metrów. Do tego zaplecze magazynowe z chłodniami, część socjalna dla pracowników i toalety dla klientów.

W restauracji maksymalnie przebywać będzie 40 klientów i 9 osób personelu.

 

Napisz komentarz »