REKLAMA

Samorząd

FZG z Marchewką szturmuje

Opublikowano 15 czerwca 2018, autor: Piotr Piotrowski

W ataku na stołki w Radzie Powiatu burmistrz Żagania szukał sprzymierzeńców. I znalazł!

Burmistrz Żagania Daniel Marchewka ruszył z kampanią na dobre. Zwołał (12.06) konferencję prasową, na której zaprezentował ludzi, z którymi pójdzie do jesiennych wyborów. Karty już prawie rozdane – Marchewka skumał się z ludźmi burmistrza Szprotawy – jego zastępcą Pawłem Chylakiem i byłym członkiem zarządu powiatu, Łukaszem Kowczykiem.

– Po analizie uznałem, że będę startować do Rady Powiatu pod szyldem stowarzyszenia założonego przez burmistrza Żagania, FZG Ludzi – oznajmił Chylak.

 – FZG Ludzi to zakrojony na szeroką skalę ruch społeczny. Chcemy wystawić kandydatów w wyborach w większość gmin powiatu – dodał D. Marchewka. – W wyborach idziemy pod hasłem „Fachowość – Zgoda – Gospodarka”. To pierwsza odsłona. Kolejne będą w Szprotawie, Brzeźnicy, Iłowej.

 Pod szyldem FZG Ludzi do rad gmin będą startować, m.in. Ireneusz Krumpolc, przedsiębiorca z Brzeźnicy, Jarosław Bareła, pracownik Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Iłowej, P. Chylak, Łukasz Kowczyk oraz radni powiatowi: Zbigniew Białkowski i Tomasz Kwarciński. Z kolei Piotr Kowalski, prezes ŻTBS, jest przymierzany na wójta gminy Żagań.
Napisz komentarz »