REKLAMA

Samorząd

I Herkules dupa, kiedy ludzi kupa!

Opublikowano 15 czerwca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Cztery szprotawskie stowarzyszenia połączył wróg – burmistrz Józef Rubacha i kandydat na jego następcę – Mirosław Gąsik.

J. Rubacha w obecnej kadencji zrobił to, czego jego poprzednikom nigdy się nie udało – zbliżył do siebie dwa wrogie sobie największe szprotawskie stowarzyszenia. 12 czerwca „Szansa dla Szprotawy” podpisała porozumienie z „Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Szprotawskiej”. Ich liderzy – Andrzej Skawiński i Andrzej Stambulski, do niedawna w opozycji do siebie, uścisnęli sobie dłonie. Dołączyło do nich stowarzyszenie Gmina i Powiat Przyjazne Ludziom, którym zawiaduje Maciej Boryna oraz szprotawskie koło partii Zieloni, którego szefem jest Dorota Grzeszczak.

– Połączyła nas zła polityka obecnego burmistrza, który zadłuża miasto, podwyższa mieszkańcom podatki i opłaty do maksymalnych stawek. Podpisaliśmy porozumienie i deklarujemy, że w jesiennych wyborach będziemy się wspólnie wspierać. Wystawimy wspólnego kandydata na burmistrza Szprotawy, Mirosława Gąsika – powiedział A. Skawiński.  – Czas na zmianę burmistrza.

Obecny na spotkaniu radny Roman Pakuła również przeszedł do obozu Gąsika. I skwitował, że w grupie siła.

– Pan Rubacha czuje się mocny, ale cytując przysłowie: „I Herkules dupa, kiedy ludzi kupa”, to nawet heros nie pokona dużej liczby przeciwników – powiedział z uśmiechem.

 

Napisz komentarz »