REKLAMA

Sport

Chcą spełnić marzenie

Opublikowano 15 czerwca 2018, autor: Justyna Bareła

Trójka młodych tancerzy z Żagania marzy o wyjeździe na Mistrzostwa Europy. Kryteria już spełnili. Jest tylko jedna przeszkoda.

O wyjazd na Mistrzostwa Europy IDO European Hip-hop, Break Dance, Electric Boogie, Championship w niemieckim Bremerhaven stara się Wiktoria Szwarc (14 l.), Julia Żołyńska (11 l.) i Szymon Stelmasik (11 l.). To wielokrotni laureaci tanecznych mistrzostw. Trenują w żagańskim Centrum Kultury pod okiem Artura Niezgody, cztery razy w tygodniu.

Żeby móc reprezentować kraj na Mistrzostwach Europy, każdy z nich musiał wcześniej wywalczyć tytuł mistrza Polski. Wiktoria osiągnęła to w trzech kategoriach, Julia w pięciu, a Szymon w dwóch.

– Chcielibyśmy pojechać na mistrzostwa, bo to dla nas ogromne wyróżnienie i spełnianie marzeń – mówią tancerze.

Ale marzenie jest kosztowane.

– Liczyliśmy, że koszt wyjazdu wszystkich dzieci na zawody wynosi około 6 tys. zł. Każde musi jechać z opiekunem. Nas nie liczymy, bo swoje wyjazdy finansujemy sami, ale to nie jest tani sport – mówi Agnieszka Szwarc, mama Wiktorii.

Rodzice liczą, że znajdzie się sponsor, który pomoże zrealizować marzenie ich dzieci.

– Możemy umieścić logo sponsora na koszulkach, żeby promować go za granicą i na zdjęciach w internecie. Gdyby ktoś chciał, dzieci mogą dać pokaz tańca, na przykład na jakiejś firmowej imprezie – dodaje A. Szwarc.

Zawody rozpoczynają się 27.06 i potrwają 4 dni. Gdyby ktoś chciał wspomóc dzieci, może skontaktować się z A. Szwarc pod numerem tel. 695 532 900.
Napisz komentarz »