REKLAMA

Kultura, Oświata

Jasień się bawił

Opublikowano 15 czerwca 2018, autor: TR

Był konkurs piosenki, plener malarski, turniej piłkarski i koncerty. Mieszkańcy Jasienia na dniach swojego miasta bawili się od środy do soboty (6-9 czerwca).

Główne imprezy odbyły się w sobotę. Najpierw, na boisku Stali Jasień, osiem drużyn rywalizowało w amatorskim turnieju piłkarskim o puchar burmistrza Jasienia. Wygrali Oldboje Jasień, pokonując Jasień Emigrant, czyli drużynę, w której grali wyłącznie zawodnicy z Ukrainy. Kolejne miejsca zajęły ekipy Thyssen Krupp, Jubo Trans, TD-Tynk, Felgenhauer Mining, Gal Industrial i ZREMB.

Na głównej scenie zaprezentowały się w pięknych polskich strojach narodowych dzieci z przedszkola samorządowego „Plastuś”, a potem rozpoczęły się koncerty. Wystąpili: kapela „Prima Sort”, zespół Universe” oraz Norbi, który zaśpiewał swój nieśmiertelny numer „Kobiety są gorące”.

– Koszt Dni Jasienia to 90 tys. zł z budżetu gminy, a sponsorzy przekazali dodatkowe 13 tys. zł ? poinformowała wiceburmistrz Katarzyna Łuczyńska.

– Naszym celem było przygotowanie takiej oferty, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uważam, że impreza była udana i co ważne bezpieczna ? podsumował burmistrz Andrzej Kamyszek.

 

 

Napisz komentarz »