REKLAMA

Samorząd

Studnia bez dna

Opublikowano 15 czerwca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Kolejne pieniądze przeznaczyli radni na uzbrojenie żagańskiej strefy przemysłowej przy ul. Asnyka. Najpierw dołożyli 119 tys. zł na naprawę kanalizacji, teraz 56 tys. zł na doświetlenie zjazdu z obwodnicy.

Sprawa była tak pilna, że burmistrz Daniel Marchewka zwołał we wtorek, 12.06. ,sesję nadzwyczajną i ku zaskoczeniu radnych, przywykłych do jego nieobecności na obradach – sam na nią przyszedł. Jedna z dwóch zmian w budżecie dotyczyła przekazania 56 tys. zł na montaż lamp przy budowanej właśnie drodze zjazdowej z obwodnicy Żagania do strefy przemysłowej przy ul. Asnyka.

Uzbrojenie strefy to unijna inwestycja, warta ok.12 mln zł. Urzędnicy tłumaczyli radnym, że doświetlenie zjazdu to wymóg projektu. 

– Na ten cel przesuwamy 56 tys. zł z budowy chodników na cmentarzu przy ul. Kożuchowskiej. Na chodniki mieliśmy 160 tys. zł, ale nie było chętnych w dwóch przetargach – tłumaczyła radnym skarbniczka, Teresa Łapczyńska. – Zostanie nam 110 tys. zł i za tę kwotę będziemy próbowali wykonać chodniki na cmentarzu.

Radni niemal jednogłośnie zgodzili się na przesunięcie pieniędzy z budowy chodników na cmentarzu na montaż lamp przy strefie przemysłowej. Od głosu wstrzymał się tylko Radosław Kwiecień.
Napisz komentarz »