REKLAMA

Kronika policyjna

Policjanci pod sąd

Opublikowano 15 czerwca 2018, autor: bj

Dwaj byli żarscy policjanci oskarżeni o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Śledztwo przeciwko dwóm byłym żarskim policjantom prowadziła Prokuratura Rejonowa we Wschowie. A to dlatego, że żarska prokuratura złożyła wniosek o wyłączenie jej z tej sprawy.

– Chodzi o Gracjana P. (43 l.) i Krzysztofa J. (35 l.) – wyjaśnia Bartosz Jabłoński, zastępca prokuratora rejonowego, który osobiście prowadził śledztwo.

Akt oskarżenia trafił już do żarskiego sądu.

Przypomnijmy. Policjanci mieli potraktować gazem pana Kamila (28 l.), mieszkańca żarskiego Zatorza, który jednemu z policjantów nie zapłacił zasądzonej przez sąd nawiązki. Mieli go też bić po twarzy, wozić radiowozem po mieście, wymuszać na nim pieniądze.

– Te pieniądze rzeczywiście się policjantowi należały, niemniej jednak chodzi o sposób, w jaki próbował jej odzyskać – tłumaczy B. Jabłoński.

Mężczyzna, ofiara policjantów, zawiadomił prokuraturę. Wszystko działo się w czerwcu i lipcu ub.roku. W Komendzie Wojewódzkiej Policji toczyło się postępowanie administracyjne w sprawie wydalenia policjantów ze służby. Obaj zostali zawieszeni przez komendanta policji w Żarach. Odwołali się od tej decyzji do komendanta wojewódzkiego, ale bez skutku. Stracili pracę.

Byłym funkcjonariuszom grozi nawet 10 lat odsiadki.

Napisz komentarz »