REKLAMA
absolut

Zdrowie

Lekarze dostali stypendia

Opublikowano 15 czerwca 2018, autor: bj

Lekarze rezydenci, którzy pracują w żarskim Szpitalu na Wyspie, poza pensją, będą dostawać także stypendia – po 1 tys. 200 zł. Tysiąc funduje starostwo, resztę dorzuca szpital.

W Szpitalu na Wyspie w Żarach pracuje sześciu lekarzy rezydentów. Ich zarobki wynoszą od 3 tys. 700 zł do 4 tys. 900 zł. By chcieli dalej pracować w żarskim szpitalu, dostaną dodatkowo stypendia. Po 1 tys. 200 zł.

Kończyli uczelnie medyczne we Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie i Warszawie. Na oddziale wewnętrznym pracują Maciej Kardasz i Maciej Cieślak, na chirurgii Michał Tabaczyński, na oddziale dziecięcym – Krzysztof Ciesielski i Dariusz Lisowski, a na radiologii – Aleksandra Wałach.

Zgodnie przyznają, że choć nie mają jeszcze ukończonej specjalizacji, to oferty pracy w innych miejscach już mieli.

– Ale tu jest się od kogo uczyć. Dlatego jestem bardzo zadowolony z przebiegu specjalizacji – mówi M. Tabaczyński, syn zmarłego przed kilkoma laty ginekologa, Leszka Tabaczyńskiego.

– Na internie jest dużo bardzo różnych przypadków. Jest tu jednak mądra kadra, dzięki której nabieram doświadczenia – dodaje M. Cieślak.
– Oddział pediatryczny jest jednym z lepszych w województwie. Są tu świetne możliwości diagnostyczne i lecznicze. Dlatego chciałbym się z nim związać na długo – deklaruje K. Ciesielski.

– Ja pochodzę z Tuplic. Cieszę się, że mogę pracować w swoim regionie. Oczywiście, stypendium, które otrzymaliśmy, ma duże znaczenie – dodaje M. Kardasz.

Stypendium w wysokości 1000 zł wypłaci im od marca (z wyrównaniem) Starostwo Powiatowe, do tego 200 zł dorzuci szpital.

  – Umowy zostały już podpisane. To kwoty brutto. Na rękę rezydenci otrzymają 1 tys. zł. Chcemy zachęcić do pozostania ich w naszym szpitalu. Na razie stypendia zapewnione są do końca roku, ale mamy nadzieję, że pomysł będzie cały czas realizowany – mówi Jolanta Dankiewicz, prezes szpitala.
komentarz »
  1. U. 28 lipca 2018 23:23 - Odpowiedź

    Oburzające. Całkiem niezła pensja, darmowa edukacja na państwowym uniwersytecie, a trzeba dawać im ekstra pieniądze, żeby byli łaskawi pracować.
    Co za sformułowanie: żeby chcieli pracować???

Napisz komentarz »