REKLAMA

Kultura, Oświata

Wszystkie drogi prowadzą nad „Karaś”

Opublikowano 15 czerwca 2018, autor: TR

W niedzielę, 10 czerwca, do Lubska, w ramach akcji „Polska na rowery”, zjechało prawie 500 rowerzystów z powiatu żarskiego i okolicznych.

W niedzielny poranek rowerzyści, w asyście policji, przyjechali do Lubska. Najliczniejsza grupa ? ponad 120 osobowa ? z Żar.

– Trasa prowadziła przez Lubanice, Bieszków, Wicinę i Białków, aż do Lubska. W sumie ok. 35 kilometrów. Bardzo przyjemna, bez dużego ruchu samochodowego ? skomentował koordynator akcji, Dariusz Koszela.

Wśród rowerzystów spora grupa to członkowie PTTK.

– Wybraliśmy trasę po naszym powiecie, zamiast zlotu wojewódzkiego. Chcieliśmy poznać to, co jest bliżej nas. Trasa była bezpieczna, a osoby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo dobrze się sprawdziły ? oceniła prezes PTTK powiatu żarskiego, Elżbieta Łobacz-Bącal.

Po Lubsku grupę najpierw nad zalew Karaś, a potem na piknik w Domu Pomocy Społecznej prowadził starosta żarski.

– Można powiedzieć, że wszystkie drogi prowadzą nad „Karaś”, gdzie turyści mogą zobaczyć nową ścieżkę pieszo-rowerową, którą już w zasadzie kończymy, a potem do DPS, gdzie zaczynamy remont dachu, a dzisiaj przygotowaliśmy piknik i poczęstunek dla turystów. Warto pokazywać takie perełki gościom z innych miast. Ważne jest też pokazanie, że rower jest ciekawą alternatywą dla samochodu. Służy zdrowiu i jest bezpiecznym środkiem lokomocji – przekonywał starosta Janusz Dudojć.

 

Napisz komentarz »