REKLAMA

Sport

Wzmocnienia w Sobieskim

Opublikowano 15 czerwca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Trzech kolejnych nowych siatkarzy ma WKS Sobieski Żagań.

 Łukasz Zimoń to środkowy, grający m.in. w pierwszoligowej Ostrołęce. Ostatni sezon spędził w drużynie z Rząśni, a wcześniej – Astrze Nowa Sól.
– To kolejne super wzmocnienie naszej ekipy – mówi trener żagańskiego zespołu, Artur Chaberski. – Łukasz ma 2 metry, ale mimo to jest zawodnikiem bardzo mobilnym przy siatce, wszechstronnym w ataku. Z pewnością będzie z niego pociecha!

 Do żagańskiej drużyny dołączył również przyjmujący Kacper Gajowczyk, który przez dwa poprzednie sezony grał w klubie z Białegostoku. To najwyższy siatkarz w kadrze Sobieskiego (204 cm).

Nowym libero jest Grzegorz Kukla, który ostatnio grał w dolnośląskich drużynach – z Wałbrzycha, Bielawy czy Oławy.

– Gdy zadzwonił do mnie trener Chaberski i mówił o zespole, który ma być najlepszy w lidze, nie mogłem odmówić – przyznaje nowy zawodnik WKS-u. – Sobieski będzie miał bardzo wyrównany skład. Ciężko powiedzieć, kto będzie grał, każdy będzie musiał dać 100 procent z siebie na treningach, aby wystąpić w meczu.

Przypomnijmy, wcześniej do drużyny dołączyli: przyjmujący Jędrzej Jasnos i dwaj rozgrywający: Michał Pękalski oraz Damian Siuta. Aż 90 procent zespołu zostanie wymienione. Ze starej ekipy zostali tylko: Tomasz Kubera, Patryk Bogdanowicz i Adrian Milczarek, który będzie pełnił funkcję drugiego trenera. Odeszli: lider Sobieskiego – Piotr Sajdak, Paweł Skibicki, Alan Goltz, Adrian Bocianowski, Mateusz Ruciński i Przemysław Kępski.

Napisz komentarz »