REKLAMA

Sport

Barca ma Messiego, Garbarnia – Lewickiego!

Opublikowano 15 czerwca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Skandowali fani Garbarni Leszno Górne po sobotnim finale Pucharu Polski na szczeblu żagańskim (9.06.). Ich zespół pokonał Beskid w Bożnowie 4:1, a dwa gole zdobył Mateusz Lewicki.

W finale Pucharu Polski na szczeblu żagańskiego podokręgu Lubuskiego Związku Piłki Nożnej spotkały się dwie najlepsze drużyny klasy B. Piłkarze Beskidu nie wykorzystali atutu własnego boiska, przegrywając 1:4, choć walczyli do końca o jak najlepszy wynik.
Gole dla Garbarni zdobyli: Mateusz Lewicki dwie (75 i 78. min), Michał Ławniczak (34. min z rzutu karnego) i Patryk Głogowski (2. min). Dla Beskidu honorowe trafienie zaliczył Dawid Massalski, w 33. minucie, z rzutu karnego.

 – Szkoda, że przyszło nam grać w ulewie. Myślę, że na suchej murawie nie byłoby tych karnych – mówi

Puchar i piłki zwycięzcom wręczył Robert Skowron, prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

– Dziękuję wam za stworzenie dzisiaj zaciętego meczu. Warto grać o jak najlepszy wynik w Pucharze Polski, bo najlepsze drużyny grają dalej – na szczeblu wojewódzkim. Za wygranie finału wojewódzkiego czekają super nagrody – powiedział piłkarzom. – Od edycji 2019/20 zwycięski zespół otrzyma do podziału 40 tys. zł nagrody, przegrany w finale – 10 tys. zł i sprzęt sportowy.

Z racji zbyt małej liczby uczestników na wyższym szczeblu Pucharu Polski, zarówno Garbarni,a jak i Beskid zagrają w jego dalszych rozgrywkach. W kolejnej rundzie czekają na nich rywale z wyższych lig – z klasy A i okręgówki.
Napisz komentarz »