REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Bum, bum, Americano!

Opublikowano 08 czerwca 2018, autor: Piotr Piotrowski, Filip Pobihuszka

Amerykanie dotarli do nas, nie bez problemów. Po drodze mieli kolizje, blokowali autostrady a nawet zabłądzili.

Już po wyładowaniu sprzętu w porcie w Gdyni, na obwodnicy Trójmiasta (30 maja) ciężarówka przewożąca drewno wjechała w tył samochodu Żandarmerii Wojskowej, który zamykał kolumnę wojsk USA. Żandarm z urazem ręki trafił do szpitala.

Cztery dni później (2 czerwca) amerykańska kolumna zabłądziła w Słupcy (wielkopolskie), w wyniku błędu nawigatora GPS, którym kierowali się polscy żandarmi. Ulice miasteczka były zablokowane przez kilka godzin. Jeden z pojazdów USA zahaczył o uliczną lampę.

W poniedziałek, 4 czerwca, miały miejsce aż trzy zdarzenia z udziałem Jankesów. Amerykańska kolumna przez awarię swojej ciężarówki zablokowała dolnośląską nitkę A4. Kierowcy przez kilka godzin klęli, stojąc w korkach.

Mają inny styl jazdy

W poniedziałek (4.06) czterech amerykańskich żołnierzy jechało lancią voyager  zielonogórską Trasą Północną z kierunku Żagania w stronę przebudowywanej trasy S3. Przy zjeździe na ekspresówkę, kierowca pogubił się.

– Kierujący lancią, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi ciężarowemu z naczepą i doprowadził do zderzenia czołowo-bocznego – informuje rzecznik ŻW w Żaganiu, st. chor. szt. Mariusz Tratkiewicz. – Pojazd ten poruszał się na trasie Żagań – Zielona Góra – Poznań.

Przód auta, którym jechali Amerykanie, został zmasakrowany. – Winnym spowodowania kolizji był kierujący lancią voyager, żołnierz Sił Zbrojnych USA – tłumaczy Tratkiewicz.

Na miejscu, podczas usuwania szkód, był m.in. Marek Dziubałka z pomocy drogowej MaxMar.

– Fakt, dość często zdarzają się wypadki z udziałem amerykańskich żołnierzy. Wygląda na to, że mają inny styl jazdy ? komentuje.

Napisz komentarz »