REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Dżihadyści nie odpuszczają

Opublikowano 08 czerwca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Kolejny atak hakerski na stronę Telewizji Regionalnej i inne portale informacyjne w Polsce i Londynie. – Sprawa jest poważna – słyszymy w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

„Dżihad nie ma granic. Zatrzymajcie amerykańskich żołnierzy albo przyjdziemy do waszych domów” – taki napis wyświetlił się we wtorek, 29 maja, na głównych stronach portali informacyjnych, znajdujących się na serwerach zarządzanych przez Grupę Tipmedia. Treść komunikatu została zamieszczona w języku arabskim. Nad nim – zdjęcie zamaskowanego islamskiego terrorysty z ładunkiem wybuchowym. W tle – przekreślone wagony z amerykańskimi czołgami Abrams oraz czaszka z flagami USA i Polski.
Atak został ponowiony w Boże Ciało, 31 maja.
 – Tym razem część stron mediów została podmieniona napisem „Dżihad nie ma granic” – informuje nas Piotr Marek, prezes Grupy Tipmedia. – Łącznie zaatakowano 24 serwisy informacyjne, w tym polskojęzyczny w Londynie.

Sytuacja pod kontrolą

Sprawą zajęła się ABW i policja. P. Marek dodaje: – Nie sądzę jednak, aby to był głupi żart. Najprawdopodobniej atak nastąpił z serwerów z Francji.

 – Otrzymaliśmy zgłoszenie o dokonaniu cyberataku od właściciela serwerów 6 czerwca. Sprawa trafi do specjalistów od tego rodzaju przestępstw – informuje podkom. Katarzyna Czekaj z lubelskiej prokuratury. 

ABW potwierdza, że prowadzi śledztwo. Środki ostrożności wprowadzone są również w Żaganiu.

– Mamy stały kontakt ze służbami zajmującymi się sprawą. W związku z obecnością wojsk amerykańskich w mieście, wprowadziłem wzmożone środki ostrożności. Sytuacja jest na bieżąco monitowana – zapewnia mł. insp. Daniel Gotthardt, komendant żagańskiej policji.
Napisz komentarz »