REKLAMA

Sport

Gorzko słodka odznaka

Opublikowano 08 czerwca 2018, autor: Norbert Królik

Lech Cytrowski, wieloletni działacz i trener żarskiego Sokoła, otrzymał (30.05) na sesji diamentową odznakę. To najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Polski Związek Piłki Ręcznej.

– Bardzo się cieszę, że moja wieloletnia praca na rzecz Sokoła i piłki ręcznej w Żarach została doceniona. Szkoda tylko, że nie odbyło się to na wniosek klubu, w którym przepracowałem 33 lata, tylko musiały mnie docenić władze Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej – mówi wyróżniony Lech Cytrowski.
Do tej pory w Żarach tylko jedna osoba miała diamentową odznakę. Był to Tadeusz Płóciennik, obecny trener Sokoła. Teraz są już dwie.
– Nie wiem, dlaczego Tadeusz nie chciał, żeby mi przyznać to wyróżnienie. Przykre, że w klubie, w którym zostawiło się młodość, osiągało się sukcesy – 12 razy z dziewczynami awansowałem do ćwierćfinałów i półfinałów Mistrzostw Polski, nie potrafią docenić wieloletniej pracy na rzecz klubu – kwituje L. Cytrowski.
Odznaczą innych
Sokół w tym roku wystąpił o wyróżnienie odznakami dla 9 osób. Nie było wśród nich L. Cytrowskiego.
– Pan Cytrowski skończył współpracę z Sokołem ze złotą odznaką (przyp. red. – niższe odznaczenie od diamentowej odznaki) w 2004 r. Nikt nie podważa jego osiągnięć w przeszłości, ale obecnie nie współpracuje z Sokołem, samo przychodzenie na mecze by tylko krytykować to za mało, żeby otrzymać wyższe wyróżnienie. Wystąpiliśmy o odznaczenia dla osób, które są i działają w Sokole. Uważałem, że jeżeli Cytrowskiego nie ma z nami w klubie to odznaka mu się nie należy. Jeżeli związek uznał inaczej to szanuję ich decyzję – mówi T. Płóciennik, były prezes Sokoła, a obecnie trener piłkarek ręcznych.
Na brązowe odznaki według klubu zasłużyli: Jakub Płóciennik, syn trenera i nauczyciel w-f, Robert Nowaczyński, obecny prezes Sokoła, Marek Bobek, nauczyciel w-f, Cezary Hoffman, szkoleniowiec i działacz Sokoła, a także rodzice zawodniczek wspierający klub.
Złotą odznaką ma być wyróżniony Marek Przedwojski.
– Zawsze możemy liczyć na jego wsparcie – mówi T. Płóciennik.
Odznaki mają być wręczone 23 czerwca.
Napisz komentarz »