REKLAMA

Samorząd

Chcę wygrać w Kunicach

Opublikowano 08 czerwca 2018, autor: Norbert Królik

Marian Popławski, przewodniczący Rady Miasta w Żarach, opowiada nam o swoich sukcesach i porażkach zarówno tych w mieście, jak i w ogródku, który uprawia od 40 lat.

„Regionalna”: Przewodniczący Rady Miasta lubi grzebać w ziemi?
Marian Popławski: Jestem działkowcem od 1978. Uprawiam działkę na ogrodach działkowych 35-lecia w Żarach przy ul. Kruczej. Jak byłem żołnierzem, to była odskocznia od życia wojskowego. Teraz jest rekreacją i miłym spędzeniem czasu. Pół działki mam przeznaczone na cele rekreacyjne, a pół na uprawy.  Jest rzodkiewka, sałata, pomidory, ogórki. Stosuje nawóz z kompostu, podlewam wodą z pokrzywą, czasem ze wsi przywiozę nawóz.
Wiele ogrodów stoi pustych. Dlaczego?

Młodzi się nie garną do pracy na działkach. Jeżeli już ktoś zdecyduje się na działkę, to wykorzystuje ją na cele rekreacyjne, bo przy uprawie roślin trzeba pochodzić.  Myślę, że zarządy okręgowe powinny dojrzeć do decyzji oddania części terenu do skarbu państwa. W naszym ogrodzie na 520 działek zagospodarowanych jest tylko 280.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 720

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »