REKLAMA

Samorząd

Kto na burmistrza Szprotawy?

Opublikowano 08 czerwca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Dwóch chce startować, dwóch się zastanawia.

Józef Rubacha chce rządzić Szprotawą trzecią kadencję. Najprawdopodobniej wystartuje z własnego komitetu. Zagrozić może mu Mirosław Gąsik, przewodniczący Rady Powiatu Żagańskiego i przedsiębiorca z Wiechlic. Gąsik będzie startować z komitetu Gmina i Powiat Przyjazne Ludziom. Dodatkowo może liczyć na wsparcie dwóch największych szprotawskich stowarzyszeń – Szansy dla Szprotawy i Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Szprotawskiej oraz partii Zieloni.

– Czas zastopować radosne wydawanie gminnych pieniędzy, a zamiast na fajerwerkach, skupić się na remontach i budowie dróg – mówi Gąsik. – Szprotawa ma jedne z najwyższych w województwie stawek podatków oraz opłat za wodę i ścieki. Trzeba je obniżyć.

Nad kandydowaniem zastanawia się Bartłomiej Grono (34 l.), były wiceprzewodniczący Rady Miasta, obecnie przedsiębiorca budowlany.

– Jestem namawiany, aby kandydować. Jeśli się zdecyduję, będę walczyć o fotel burmistrza z własnego komitetu – podkreśla w rozmowie z „Regionalną”.

Niewykluczone, że pod szyldem szprotawskiego PiS-u wystartuje była nauczycielka i radna trzech kadencji, Elżbieta Czerniawska.

– Dostałam zaproszenie od partii na spotkanie w tej sprawie – potwierdza Czerniawska.

Napisz komentarz »