REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Działkowcy proszą o pomoc

Opublikowano 01 czerwca 2018, autor: bj

Z prośbą o pieniądze z miejskiej kasy przyszli do żarskiego Ratusza działkowcy. Chcą remontować swoje ogrody.

Pismo podpisane przez niemal 900 osób do Urzędu Miasta złożyli (28.05.) przedstawiciele kolegium prezesów, czyli Zdzisława Kasprolewicz i Jan Karpiński. Zwracają się doburmistrz Danuty Madej i radnych. Argumentują, że ogrody działkowe są częścią miejskiego krajobrazu i miejscem rekreacji dla emerytów, rencistów oraz rodzin z dziećmi.

– Żeby utrzymać je w dobrym stanie, musielibyśmy obciążać działkowców znacznie wyższymi składkami – tłumaczy J. Karpiński. I dodaje: – Zielona Góra rokrocznie przeznacza na ten cel 300 tys. zł. Zdajemy sobie sprawę, że na tyle liczyć nie możemy, ale prosimy choćby o mniejszą kwotę, żeby w nasze ogrody inwestować sukcesywnie.

Działkowcy chcieliby remontować ogrodzenia, instalacje wodne, elektryczne, świetlice.

– Po kolei, na ile wystarczyłoby pieniędzy. Część rzeczy nie była robiona od ponad 30 lat. Potem można byłoby pomyśleć o montażu placów zabaw czy siłowni – wylicza Z. Kasprolewicz.

W stosownym terminie

Niestety, na razie z tymi zamierzeniami będzie trzeba poczekać. Prezesi przyszli, by zabrać głos podczas sesji 30.05. Czekali do końca, bo dopiero wówczas Marian Popławski, przewodniczący Rady Miasta odczytał ich pismo.

– Nie możemy od razu udzielić odpowiedzi. Zostanie wdrożona procedura i otrzymają państwo odpowiedź w odpowiednim terminie – skwitował M. Popławski, który sam jest działkowcem.

Nieco bardziej wylewna była burmistrz D. Madej.

– Ogrody to bardzo ważne ekologiczne miejsca. We współpracy z wydziałem infrastruktury technicznej i ochrony środowiska sprawdzimy, jakie programy przygotowują w tym zakresie inne gminy. Musimy jednak wziąć pod uwagę finanse miasta – zastrzegła D. Madej.
Napisz komentarz »