REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Donos na kury

Opublikowano 01 czerwca 2018, autor: Justyna Bareła

Radny gminy Wymiarki Marek Czarkowski zbudował zagrodę dla kur. Dostał nakaz jej rozbiórki, bo wójt Wojciech Olszewski zareagował właśnie na donos, który dostał… dwa lata temu.

Zagroda dla kur stoi naprzeciw domu radnego od… 9 lat. Trzyma w niej m.in. około 30 kur, kilka perliczek. Zagroda z jednej strony sąsiaduje z murem kościoła w Witoszynie, z drugiej strony z łącznikiem drogi z ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego  do ul. Kombatantów.

W piątek, 25.05., radny dostał od wójta nakaz rozbiórki.

– Byłem w urzędzie i chciałem to wydzierżawić już lata temu. Usłyszałem, że nie mogę, bo to fragment drogi – mówi Marek Czarkowski. I dodaje – Ale jaki to fragment drogi? Wywiozłem stamtąd dwie wywrotki gruzu, zebrałem śmieci i jest tam teraz zagroda dla kur. Od wszystkich sąsiadów z tego miejsca mam na piśmie, że im to nie przeszkadza. Kto niby te donosy pisał. Zresztą, kury są tam tylko w dzień. Na noc i tak idą do kurnika.

Przestrzegać przepisów

Termin rozbiórki wyznaczono na koniec czerwca.

– Rozbierać tego nie zamierzam. Jak będzie trzeba, pójdziemy do sądu. Gdy współpracowaliśmy z wójtem w radzie, to jakoś donosów na mnie nie było Teraz, kiedy się nie dogadujemy, nagle są. Dobrze, że wójtowi nie przeszkadza, jak zimą pług nam tu nie dojedzie albo jak gruz na ulicy pod domem wysypujemy sami – kwituje radny.

Wójt przyznaje, że donos na radnego dostał dwa lata temu.

-Ja o sprawie zapomniałem. Niedawno w rozmowie uwagę na te zabudowania zwróciła mi kolejna osoba. Sprawdziłem w urzędzie, że pracownik z donosem nie zrobił nic – mówi wójt Wojciech Olszewski. – Radny oskarża mnie, że jest to decyzja polityczna. Ale skoro jako przewodniczący komisji rewizyjnej twierdzi, że będzie na mnie nasyłać prokuraturę, to ja też będę  reagować na wszystko, co jest naruszaniem przepisów prawa. – zapewnia wójt.

Do wyborów jeszcze daleko, a radny ma już dwie kontrole wysłane przez wójta. Przed rozbiórką zagrody, dostał wezwanie do pokazania dokumentów na to, że w terminie wywozi szambo.

Napisz komentarz »