REKLAMA

Ludzie, wydarzenia, Samorząd

Interes rodzinny czy interes publiczny?

Opublikowano 01 czerwca 2018, autor: bj

Żąda, żeby proces został zamknięty, zanim się zaczął. Przysyła dwóch adwokatów. W taki sposób ruszył proces Lecha J., burmistrza Lubska.

Pierwsze posiedzenie w sprawie Lecha J., burmistrza Lubska, oskarżonego o przestępstwo urzędnicze, przekroczenie uprawnień, działanie na szkodę interesu publicznego z zamiarem osiągnięcia korzyści majtkowej, odbyło się (29.05.) w żagańskim Sądzie Rejonowym. Lech J. do sądu nie przyszedł. Ale reprezentowało go dwóch adwokatów. Nie było za to ani jednej osoby, która reprezentowałaby Urząd Miasta. Choć ten, zdaniem prokuratury, jest poszkodowany.

Prokurator Rafał Augustyniak nie miał okazji odczytać aktu oskarżenia.

– To posiedzenie w przedmiocie umorzenia postępowania, w związku z wnioskiem obrony oskarżonego – wyjaśniał sędzia Jędrzej Kolczyński, przewodniczący składu orzekającego.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 518

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »