REKLAMA

Samorząd

Nie wszyscy klaskali

Opublikowano 01 czerwca 2018, autor: Piotr Piotrowski

Radni z Żagania wytknęli staroście, że zbyt mało inwestuje w ich mieście.

Na poniedziałkowej sesji Rady Powiatu (28 maja) 17 radnych było za zatwierdzeniem wykonania przez starostę budżetu za 2017 rok. Przeciw głosował jedynie Tomasz Kwarciński, od głosu wstrzymał się Zbigniew Białkowski.

– Zagłosowałem przeciw, bo wbrew obietnicom, starostwu nie udało się zrealizować milionowej inwestycji w Żaganiu, czyli przebudowy mostu na ul. Żelaznej – powiedział radny Kwarciński. – Mieszkańcy nie dostali nic w zamian, dlatego moja ocena jest krytyczna.

– Inwestycje w Żaganiu były planowane na kwotę 2,4 mln zł, ale zrealizowano ich raptem za ok. 500 tys. zł – wytykał Białkowski. – Zamiast mostu, można było na przykład zrobić więcej chodnika na Żelaznej. Budżetu nie oceniam dobrze. Plus za całokształt, minus – za brak inwestycji w Żaganiu. Wychodzi zero.

Starosta Henryk Janowicz podkreślał, że zamiast mostu, żaganianie mogą liczyć na remont ul. Śląskiej i Lubuskiej, a także chodniki na Kolejowej czy Żelaznej.

– Pan, panie Kwarciński, nie głosowałeś za tym budżetem rok temu, więc nie powinieneś zabierać teraz głosu – odgryzał się starosta.

Na koniec 2017 roku zadłużenie powiatu wyniosło 20 mln 200 tys. zł przy 75 mln zł dochodu.
Napisz komentarz »