REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Wypijesz pod chmurką

Opublikowano 01 czerwca 2018, autor: Justyna Bareła

Mieszkańcy gminy Małomice będą mogli legalnie pić alkohol na świeżym powietrzu. Napić się procentowych trunków będzie można prawie w każdej wsi.

– Aktualizowane zostały odgórne przepisy o całkowitym zakazie spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Każda gmina może wprowadzić wyjątki, chociażby po to, żeby można było organizować imprezy plenerowe bez dodatkowych pozwoleń. Nasi radni wytyczyli miejsca w prawie każdej wsi. Wyjątkami są Chichy, które mają wspólne miejsce z Janowcem oraz Żelisław. W Żelisławiu nie ma po prostu gdzie. Publiczny teren jest wokół placu zabaw, więc zezwolenie na picie tam alkoholu byłoby niewłaściwe – tłumaczy burmistrz Małgorzata Sendecka.

W pozostałych wsiach miejsca wyznaczono tam, gdzie najczęściej organizowane są imprezy. Alkohol przez cały rok będzie można pić na plaży (aż do lasu) przy zalewie w Małomicach, drugie miejsce w mieście wyznaczono przy boisku wielofunkcyjnym i siłowni plenerowej również na terenie zalewu.

W Bobrzanach będzie można wypić (jadąc od strony Małomic) przy wjeździe do wsi na terenie naprzeciw budynków zwanych „Kolonią”. W Śliwniku jest to działka przy drodze gminnej naprzeciw placu zabaw. W Janowcu przy boisku piłkarskim. W Lubiechowie napić się będzie można na działce pomiędzy świetlicą a drogą.

Nowe przepisy obowiązywać będą od drugiej połowy czerwca.
Napisz komentarz »