REKLAMA

Komunikacja

Prawko bez zmian

Opublikowano 01 czerwca 2018, autor: Justyna Bareła

Zmiany w przepisach dla osób, które zdają prawo jazdy, odłożono już po raz… piaty! – Od czerwca dla przyszłych kierowców nie zmienia się nic – zapewnia Rafał Gajewski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zielonej Górze.

Zmiany zapowiadano od 4 czerwca. Nowych kierowców po egzaminie miał czekać m.in. dwuletni okres próbny z ograniczeniami prędkościami. W planach były także obowiązkowe kursy doszkalające z teorii i praktyki już po zdaniu egzaminu. Zmiany w przepisach uchwalono już w 2011 roku, w życie miały wejść w 2013 roku, potem termin był kilkukrotnie przesuwany. Tak jak teraz.

Wszystkiemu winne są opóźnienia we wdrażaniu programu komputerowego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. – Ewidencja wciąż jest w fazie szczątkowej i nie dałoby się na niej pracować – przyznaje R. Gajewski. – Ministerstwo Cyfryzacji zapowiedziało jedynie, że jak będą gotowe kolejne etapu CEPiK-u, zostanie ogłoszony komunikat o zmianie przepisów. Nie wiadomo, czy to będzie za rok czy szybciej – mówi dyrektor.

Napisz komentarz »