REKLAMA

Polityka

Forum się czai

Opublikowano 25 maja 2018, autor: bj

Przyklepali sprawozdania. O wyborach oficjalnie nie rozmawiali. Ale ustalenia trwają.

Członkowie Forum Samorządowego z powiatu żarskiego zebrali się (23.05.) w sali Civitas Christiana przy ul. Chrobrego w Żarach.

– O wyborach w zasadzie nie rozmawialiśmy. Nie możemy robić formalnych ruchów, zanim nie zostanie ogłoszony termin wyborów – zapewnia Krzysztof Tuga, szef struktur FS.
Jak się okazuje, to „w zasadzie” ma swoje znaczenie.

– Oficjalnie o poparciu kandydatów nie rozmawialiśmy, ale przecież wiadomo, kto wcześniej startował, więc to raczej naturalne – mówi Zbigniew Żychowski, radny miejski. Mowa oczywiście o Danucie Madej, burmistrz Żar i Andrzeju Kamyszku, burmistrzu Jasienia.

O zdradzie i konkurencji

W kuluarach rozmów o wyborach uczestnicy spotkania nie uniknęli.
– Jest już pełna lista kandydatów FS do Rady Powiatu – zdradza Bogdan Bakalarz, były burmistrz Lubska. Czy zamierza starać się w tym roku o fotel burmistrza Lubska? – W Lubsku rzeczywiście musi coś się zadziać, bo jak tak dalej pójdzie, jak teraz, to przyjdzie to miasto zaorać – szczerze mówi Bakalarz. – Ale ja nie będę Jankowi konkurencji robił. Wystartuję do Sejmiku Województwa – deklaruje.

Wywołany do odpowiedzi „Janek”, czyli Janusz Dudojć, żarski starosta, nie pozostawia złudzeń.

– Przyszedłem na to spotkanie z obowiązku, bo startowałem z listy FS. Więc ich szanuję. Ale teraz z nimi na pewno tego nie zrobię. Już od początku źle mnie potraktowali. Zostałem zdradzony, bo przy wyborach na starostę na mnie nie zagłosowali – mówi Dudojć.
Napisz komentarz »