REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Milionowe długi uczelni?

Opublikowano 25 maja 2018, autor: bj

Zlecali dodatkowe prace, bez umowy, a potem za nie nie płacili. Żądali wpłaty kaucji, a potem jej nie oddawali. Tak twierdzi Wiesław Sowa z Żagania. I wylicza, że Łużycka Szkoła Wyższa jest mu winna co najmniej 350 tys. zł. Bez odsetek i kosztów.

Remontował budynek Łużyckiej Szkoły Wyższej przy ul. Pszennej w Żarach w latach 2015-16. I nie dostał zapłaty.

– Na razie wniosłem pozew na 40 tys. zł, choć kwota jest znacznie wyższa i sięga 350 tys. zł. Z resztą chwilowo się wstrzymuję ze względu na opłatę sądową – mówi Wiesław Sowa, właściciel Zakładu Technik Cieplnych w Żaganiu. Przez brak zapłaty, miał sporo kłopotów. – Jeszcze niedawno byłem w ciężkiej sytuacji. Musiałem prosić hurtownie o prolongaty, bo nie miałem z czego za materiały zapłacić – opowiada.

Prace w budynku przy ul. Pszennej odbywały się w dwóch skrzydłach.

– Na razie chodzi o zachodnie. Tam były dwie umowy i dodatkowo zlecone prace. I właśnie za nie nie otrzymałem pieniędzy. Reszta należności związana jest ze zleceniem w skrzydle wschodnim i z niezwróconą kaucją w wysokości 100 tys. zł – wylicza W. Sowa.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 727

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »