REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Czarne chmury nad Ułańską

Opublikowano 25 maja 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Prokuratura i Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków sprawdzają, z czyjej winy doszło do złamania przepisów przy budowie Centrum Przesiadkowego na ulicy Ułańskiej w Żarach. Jednak prace budowlane, wcześniej wstrzymane, znów ruszyły.

Budowa Centrum Przesiadkowego na ulicy Ułańskiej w Żarach znów ruszyła. Zgodziła się na to wojewódzka konserwator zabytków. To jednak nie oznacza, że czarne chmury nad wartą 1 mln 400 tys. inwestycją się rozwiały…

Wstrzymała prace

Wojewódzka konserwator zabytków złożyła zawiadomienie na prokuraturze o możliwości zniszczenia lub uszkodzenia zabytku, wcześniej nakazała wstrzymać prace budowlane. Dlaczego? Centrum powstaje w ścisłym centrum Żar i rozpoczęcie prac budowlanych wymagało pozwolenia wojewódzkiego konserwatora zabytków. Budowa ruszyła jednak przed jego uzyskaniem. Oktawian Wróblewski, który wygrał miejski przetarg na przeprowadzenie prac archeologicznych, powiadomił o tym fakcie konserwatora.

– Inwestorowi nakazano przeprowadzenie dodatkowych, ratunkowych badań archeologicznych. Wcześniej prace rozpoczęły się bez uzyskania zgody na nie – mówi Barbara Bielinis-Kopeć, lubuska konserwator zabytków. – W związku z powyższym zostało złożone zawiadomienie do prokuratury o możliwości zniszczenia zabytku – informuje konserwator.

Prokurator przesłuchuje

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 332

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »