REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wybiorą nowego prezesa

Opublikowano 01 czerwca 2018, autor: Justyna Bareła

Eugeniusz Wyspiański nie będzie już prezesem oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Żaganiu.

Seniorzy spotkali się na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym na podsumowanie  5-letniej kadencji. E. Wyspiański zapowiedział, że nie będzie kandydował na szefa związku.

– Ze względów rodzinnych będę teraz dużo rzadziej w Żaganiu, bo będę dojeżdżać do dzieci – mówi. – A trzeba przyznać, że związek zabiera sporo czasu. Spotykamy się średnio raz w miesiącu na imprezach, ale to już jest finał. My spraw do załatwienia mamy o wiele więcej. Same wczasy trzeba organizować już minimum rok wcześniej – wylicza.

E. Wyspiański wstąpił do ZERiI w 2009 roku, szefem był ostatnie 5 lat.

– Poznałem tak dużo osób, że czasem nie nadążam kłaniać się wszystkim na ulicy. Świetnie mi się pracowało z naszymi Kołami w Gozdnicy, Wymiarkach i Iłowej – mówi.

 Pomimo zmiany zarządu wszystkie zaplanowane na ten rok imprezy odbędą się zgodnie z planem.

Podczas zebrania wybrano także 21 delegatów, z których 8.06. wybrany będzie nowy zarząd. Dziś zasiada w nim 12 osób z Żagania i 3 przewodniczących kół terenowych.

Oddział ZERiI z Żagania liczy dziś 640 osób. Najstarsi mają po 91 lat. Dołączyć może każdy, bez względu na wiek, kto ma status emeryta, rencisty lub inwalidy. Składki wynoszą 30 zł rocznie.

Napisz komentarz »