Kado przeskoczyło Spartę

Opublikowano 25 maja 2018, autor: TR

Kado Górzyn wysoko, bo aż 6:1, pokonało Znicz Leśniów Wielki i awansowało w tabeli A klasy na trzecie miejsce (w sobotę 19 maja).

Pierwsza połowa była średnia w wykonaniu gospodarzy, a jedyną bramkę, w 30 minucie, strzałem z 25 metrów zdobył Michał Dyderski.

Po zmianie stron Kado chwyciło wiatr w żagle. W 55 minucie Artur Dąbrowski strzałem w długi róg bramki gości podwyższył prowadzenie gospodarzy. Ten sam zawodnik jeszcze dwukrotnie, w 65 i 75 minucie meczu, pokonał golkipera z Leśniowa. Do bramki gości trafiali także Michał Galik i Szymon Tymczy. Goście w 62 minucie zdobyli bramkę kontaktową i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Kado 6:1.

– Pierwsza połowa, z mojej perspektywy, nie wyglądała za ciekawie. Graliśmy bez pomysłu. W przerwie przeanalizowaliśmy grę i wykorzystaliśmy całe sektory pola gry, a Artur Dąbrowski i spółka zrobili swoje ? skomentował wygraną trener Kado, Karol Widerowski.

W sobotnim meczu wyjazdowym Sparta Mierków uległa Startowi Płoty 0:1, a jedyna bramka meczu padła z rzutu karnego. Tym samym po sobotniej kolejce obie drużyny zamieniły się miejscami. Kado Górzyn wskoczyło na trzecie miejsce i o jeden punkt wyprzedza czwartą Spartę Mierków.