REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Chcą zebry na Szymanowskiego

Opublikowano 25 maja 2018, autor: Michalina Kozarowicz

Szkoła, przedszkole, market, kościół i plac zabaw. Ulica Szymanowskiego w Żarach ma 400 metrów długości i przecinają ją tylko dwa przejścia dla pieszych.

Choć mieszkańcy ulicy Szymanowskiego na swoim osiedlu mają praktycznie wszystko, to czasem zwyczajnie ciężko im dotrzeć tam, gdzie chcą. Na długości 400 metrów są tylko dwa przejścia dla pieszych – oba na skrajnych skrzyżowaniach. Mieszkańcy postanowili coś z tym zrobić. Bo choć kościół, szkoła, przedszkole i skate park są pod ich oknami… to oddziela ich od nich asfalt, po którym nieustannie jeżdżą samochody.

Złożyli petycję

Mieszkańcy ulicy Szymanowskiego, w tym rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, złożyli petycję do Urzędu Miasta o stworzenie dodatkowych przejść dla pieszych.

Tak uargumentowali swoją prośbę: „Dwa najbliższe przejścia oddalone są od siebie o trzysta metrów, co w warunkach ścisłego sąsiedztwa ze szkołą wydaje się odległością zbyt dużą (…) Piesi przekraczają ulicę w różnych jej miejscach, co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji”.

Choć nie wszyscy mieli okazję podpisać się pod petycją, to „za” jest praktycznie cała ulica.

– W okolicy mieszka dużo dzieci. Wielu mieszkańców chodzi na piechotę, bo wszędzie jest blisko. Przydałyby się przynajmniej jeszcze dwa przejścia – mówi Klaudia, mieszkanka osiedla muzyków.

Mają trzy miesiące
Petycja do żarskich urzędników wpłynęła 11 maja. Mają teraz aż trzy miesiące na jej rozpatrzenie. Zajmą się nią urzędnicy z wydziału infrastruktury technicznej i ochrony środowiska.
Napisz komentarz »